مهرآتراپلاست - تولید کننده انواع ظروف بسته بندی pp و گیاهی

انتخاب جنس ظروف بسته بندی

چه ظرفی انتخاب کنیم ؟!

توجه به اعداد و ارقامی که ته ظروف حک شده است، می‌تواند در انتخاب ظروف یکبار مصرف به شما کمک کند.

 

جنس PETE یا PET برای استفاده مجدد مناسب نیست

علامت PETE یا PET را علامت روی بطری‌های آب معدنی که نسبتا بی‌خطرند ، بدلیل متخلخل بودن آن امکان نفوذ باکتری‌ها به درون بطری وجود دارد از این رو بهتر است از استفاده مجدد آنها خودداری شود و به زباله‌های خشک بسپاریدشان.

 

- جنس HDPE یا پلی اتیلن متراکم برای بازیافت ظروف مناسبی هستند

 HDPE یا پلی اتیلن متراکم که نشان‌دهنده پلاستیک بی‌خطر و کدر رنگ است، ظروف مایع ظرفشویی و سایر مواد شستشو از این قبیل پلاستیک‌ها هستند و برای بازیافت ظروف مناسبی هستند.

 

- پلاستیک PVC هرگز نباید نزدیک حرارت در هنگام پخت غذا شوند

PVC :  معمولا لوله‌ها از این جنس هستند و همچنین مواد اولیه پلاستیک‌هایی که روی ظروف غذا می‌کشند و بطری‌های روغن مایع که این گونه از پلاستیک به هیچ وجه نباید نزدیک حرارت در هنگام پخت غذا شوند چراکه گرما باعث آزاد شدن مواد شیمیایی درون PVC شده و به درون مواد غذایی در حال پخت نفوذ می‌کند که باعث اختلالات هورمونی می‌شوند.

تا جایی که می‌توانید از استفاده‌ ظروف با این جنس خودداری کنید و هرگز مواد را با پلاستیک رویش در مایکروویو نگذارید و بدانید که این PVC‌ها بدقلقند و به راحتی بازیافت نمی‌شوند.

 

- جنس LDPE یا پلی‌اتیلن با تراکم کم غیر قابل بازیافتند

 LDPE یا پلی‌اتیلن با تراکم کم همان کیسه‌های نایلونی خرید هستند؛ این کیسه‌ها بی‌خطرند اما متاسفانه معمولا غیر قابل بازیافت می‌باشند.

 

- جنس PP یا پلی پروپیلن مناسب برای غذاهای داغند

 PP یا پلی پروپیلن را علامت حک شده بر ظرف ماست و ظروف مشابه که دهانه گشادی دارند؛ همچنین نی نوشیدنی‌ها که معمولا بی‌خطرند و به راحتی بازیافت می‌شوند، از این دسته‌اند و توصیه بر استفاده از ظروف pp برای غذاهای داغ می‌شود.

 

- در جنس PS یا پلی استیرن‌ها مواد سمی بالقوه وجود دارد

PS یا پلی استیرن‌ها را از دیگر علامات عنوان شده بر ظروف یکبار مصرف است: در این ظروف مواد سمی بالقوه وجود دارد بویژه هنگام گرم شدن بنابراین تا جایی که می‌شود از این ظروف استفاده نکنید ضمن اینکه باید بدانید بیشتر مواقع غیر قابل بازیافتند.

جنسی که باید آخرین گزینه‌تان باشد

 

 سایر علامات که از کیس کامپیوتر و iPod گرفته تا ظروف غذاست؛ استفاده از این جنس پلاستیک بویژه برای غذا همیشه آخرین گزینه‌تان باشد چرا که معمولا غیر قابل بازیافت است.

 


ظرف بسته بندی سبزیجات - ظرف بسته بندی مرغ - ظرف بسته بندی گوشت قرمز - ظرف بسته بندی فراورده های پروتئینی - ظرف pp - ظرف بسته بندی - ظرف بسته بندی گوشت - تولید کننده ی ظروف بسته بندی